Om oss

Vi hjälper dig att hitta din väg till arbetsmarknaden.

Vårt uppdrag är att tillsammans med dig ta klivet in på arbetsmarknaden.

Itineris grundades 2015 och har sedan dess hjälpt tusentals personer till jobb eller utbildning. Hos oss får du ett personligt möte som präglas av omtanke, respekt och engagemang. Vi är vana att arbeta strategiskt, målinriktat och fokuserar på möjligheterna snarare än eventuella hinder.

Vi på Itineris består av en engagerad grupp kollegor. Alla har lång erfarenhet av att arbeta med människor, inte minst med personer som befinner sig i etableringen. Vi vågar påstå att vi kan ge våra deltagare allt som behövs för att lyckas med jobbsökandet eller utbildningen.

Kundval rusta och matcha – är en tjänst som vänder sig till dig som är arbetssökande och vill ha hjälp med att snabbt hitta ett arbete eller utbildning. Du kan själv välja vem som ska hjälpa dig. Meddela din handläggare på arbetsförmedlingen att du vill gå rusta och matcha.

Itineris Rusta och Matcha kontor

Rusta och Matcha
Solna

Adress: Solna Torg 3
171 45, Solna

Kontorsansvarig: Thomas Triangeli

E-post: Thomas@itineris.se

Tel: 010-470 00 80

KA-nummer: 10070070

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Sollentuna

Adress: Tingsvägen 17
191 61, Sollentuna

Kontorsansvarig: Natalie Nielsen

E-post: Natalie@itineris.se

Tel: 010-470 00 80

KA-nummer: 10070070

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 09.00 – 13.00 

Rusta och Matcha Skärholmen

Adress: Måsholmstorget 3
127 48, Skärholmen

Kontorsansvarig: Marilo Viljevac

E-post: Marilo@itineris.se

Tel: 010-470 00 80

KA-nummer: 10070070

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 9.00 – 13.00  

Rusta och Matcha Vällingby

Adress: Vällingby Torg 24
162 65, Vällingby

Kontorsansvarig: Svetlana Alexa

E-post: Svetlana@itineris.se

Tel: 010-470 00 80

KA-nummer: 10070070

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha
Kista

Adress: Kistagången 20b
164 40, Kista

Kontorsansvarig: Ilaha Ahmadzi 

E-post: Ilaha@itineris.se

Tel: 010-470 00 80

KA-nummer: 10070070

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Globen /Johanneshov

Adress: Arenavägen 33
121 77, Johanneshov

Kontorsansvarig: Hassan Najmi

E-post: Hassan@itineris.se

Tel: 010-470 00 80

KA-nummer: 10070070

Öppettider för drop-in:

Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Uppsala

Adress: Bangårdsgatan 13
753 20, Uppsala

Kontorsansvarig: Elin Backvall

E-post: Elin@itineris.se

Tel: 010-470 00 81

KA-nummer: 10070070

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 09.00 – 13.00 

Rusta och Matcha Avesta

Adress: Polervägen 12
774 41, Avesta

Kontorsansvarig: Jens Berg

E-post: Jens@itineris.se

Tel: 010-470 00 81

KA-nummer: 10070223

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha
Falun

Adress: Engelbrektsgatan 25
790 60, Falun

Kontorsansvarig: Jens Berg

E-post: Jens@itineris.se

Tel: 010-470 00 81

KA-nummer: 10070224

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Göteborg

Adress: Fiskhamnsgatan 2, 414 58, Göteborg

Kontorsansvarig: Gona Majid

E-post: Gona@itineris.se

Tel: 073-999 38 14

KA-nummer: 10070069

Öppettider för drop-in:
Mån-Tors: 12.00 – 16.00

sv_SESwedish
Scroll to Top