About us

We help you find your way to the labor market.

Our mission is to take the step with you into the labor market.

Itineris grundades 2015 och har sedan dess hjälpt tusentals personer till jobb eller utbildning. Hos oss får du ett personligt möte som präglas av omtanke, respekt och engagemang. Vi är vana att arbeta strategiskt, målinriktat och fokuserar på möjligheterna snarare än eventuella hinder.

We at Itineris are a committed group of colleagues. Everyone has extended experience of working with people, not least with people who are in the establishment phase. We dare to say that we can give our participants everything needed to succeed with the job search process or education.

Kundval rusta och matcha – är en tjänst som vänder sig till dig som är arbetssökande och vill ha hjälp med att snabbt hitta ett arbete eller utbildning. Du kan själv välja vem som ska hjälpa dig. Meddela din handläggare på arbetsförmedlingen att du vill gå rusta och matcha.

Itineris Rusta och Matcha kontor

Rusta och Matcha
Solna

Adress: Solna Torg 3
171 45, Solna

Kontorsansvarig: Thomas Triangeli

Email: Thomas@itineris.se

Telephone: 010-470 00 80

KA-number 10070070

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Sollentuna

Adress: Tingsvägen 17
191 61, Sollentuna

Kontorsansvarig: Natalie Nielsen

Email: Natalie@itineris.se

Telephone: 010-470 00 80

KA-number 10070070

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 09.00 – 13.00 

Rusta och Matcha Skärholmen

Adress: Måsholmstorget 3
127 48, Skärholmen

Kontorsansvarig: Marilo Viljevac

Email: Marilo@itineris.se

Telephone: 010-470 00 80

KA-number 10070070

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 9.00 – 13.00  

Rusta och Matcha Vällingby

Adress: Vällingby Torg 24
162 65, Vällingby

Kontorsansvarig: Svetlana Alexa

Email: Svetlana@itineris.se

Telephone: 010-470 00 80

KA-number 10070070

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha
Kista

Adress: Kistagången 20b
164 40, Kista

Kontorsansvarig: Ilaha Ahmadzi 

Email: Ilaha@itineris.se

Telephone: 010-470 00 80

KA-number 10070070

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Globen /Johanneshov

Adress: Arenavägen 33
121 77, Johanneshov

Kontorsansvarig: Hassan Najmi

Email: Hassan@itineris.se

Telephone: 010-470 00 80

KA-number 10070070

Opening hours for drop-in

Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Uppsala

Adress: Bangårdsgatan 13
753 20, Uppsala

Kontorsansvarig: Elin Backvall

Email: Elin@itineris.se

Telephone: 010-470 00 81

KA-number 10070070

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 09.00 – 13.00 

Rusta och Matcha Avesta

Adress: Polervägen 12
774 41, Avesta

Kontorsansvarig: Jens Berg

Email: Jens@itineris.se

Telephone: 010-470 00 81

KA-number 10070223

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha
Falun

Adress: Engelbrektsgatan 25
790 60, Falun

Kontorsansvarig: Jens Berg

Email: Jens@itineris.se

Telephone: 010-470 00 81

KA-number 10070224

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 09.00 – 13.00

Rusta och Matcha Göteborg

Adress: Fiskhamnsgatan 2, 414 58, Göteborg

Kontorsansvarig: Gona Majid

Email: Gona@itineris.se

Telephone: 073-999 38 14

KA-number 10070069

Opening hours for drop-in
Mån-Tors: 12.00 – 16.00

en_GBEnglish
Scroll to Top